Blog

LPG'li Araçlar Neden Çabuk Arıza Verir?

19 Ocak 2016
LPG'li Araçlar Neden Çabuk Arıza Verir?

Yaygın olarak tüp gaz adıyla bilinen LPG, (likit petrol gazları ) ısıtma sistemlerinde, ısınma sistemlerinde, aydınlatma sistemlerinde ve motorlu araç sistemlerinde kullanılan genel bir enerji kaynağıdır. Likit petrol gazları renksiz ve kokusuz bir gazdır. Ancak oluşabilecek bir sızıntının hemen anlaşılabilmesi için özellikle kokulandırılma işleminden geçirilmiştir

2015 Yılında En Çok Beğenilen Araç Modelleri

10 Aralık 2015
2015 Yılında En Çok Beğenilen Araç Modelleri

2015 takviminin son yapraklarını dökmeye başladığı bu günlerde 2016 model otomobiller de yavaş yavaş kendinden söz ettirmeye başladı. Doların ateşi yüzünden 2015 model otomobillere elini süremeyen araba sevdalıları 2016 modellerin konuşulmasını fırsat bilerek uygun fiyata alabileceği 2015 model otomobiller hakkında araştırmaya başlamışlar. Biz de sizler çok uğraşmayın diye 2015 model otomobiller hakkında biraz araştırma yaptık.

2.El Araç Alımlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

27 Kasım 2015
2.El Araç Alımlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çoğu zaman sıfır almaktan daha hesaplı olan 2. el araç alımı işine girerken elbette dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Alışverişiniz ekonomik olduğu kadar kullanışlı olmak zorundadır. İkinci el araba almadan önce almak istediğiniz aracı baştan aşağı incelemenizde fayda olacaktır. Bazı aşamaları planlı bir şekilde geçerseniz daha sağlıklı bir ikinci el araç almış olursunuz ve daha sonra başınızın ağrıyacağı durumlardan da kaçınmış olursunuz.

ARAÇ MUAYENESİNDE ENGELE TAKILAN DURUMLAR NELERDİR?

19 Kasım 2015
ARAÇ MUAYENESİNDE ENGELE TAKILAN DURUMLAR NELERDİR?

Araç muayenesi yapılırken bu muayene işlemine engel teşkil edecek bazı hususlar vardır. Bu hususlar tespit edildiğinde muayene işlemi yapılmamaktadır. Her sürücünün bu hususların neler olduğunu bilmesinde fayda vardır. Aksi takdirde aracınız muayene edilmez. Öncelikle araç muayenesi için ibraz edilmesi gereken bazı belgeler istenmektedir.

Otomobil Yedek Parçalarında Orijinal Ürün mü Yan Sanayi Ürün mü?

06 Kasım 2015
Otomobil Yedek Parçalarında Orijinal Ürün mü Yan Sanayi Ürün mü?

Otomobil üreten şirketler, parçaların büyük bir kısmını kendi fabrikalarında üretmek yerine, belirli kalite şartlarını karşılayan şirketlere ürettirmektedirler. Bu parçaları alıp araçlara monte edip satarlar.  Ayrıca yine bu şirketlerden yedek parça olarak da parça alırlar. Bunlar servislerde orijinal yedek parça niteliğinde kullanılabilir.

Yeni Nesil Araçlarda Kaporta Aksamı Neden Plastik Olarak Yapılmaktadır?

21 Ekim 2015
Yeni Nesil Araçlarda Kaporta Aksamı Neden Plastik Olarak Yapılmaktadır?

Son yıllarda özellikle Fransız menşeli araçlarda sıkça görülen plastik aksam yapılmasının sebeplerinden biri tasarruflu olmasıdır. Hasar sonrası onarım için çelik aksamlara göre daha ucuz olduğu tespit edilmiştir. Bunun anlamı her zaman daha ucuza gelmesi demek değildir. Elbette ki aracın modeline göre değişiklik gösterebilen bir fiyat listesi çıkarılmaktadır.

Aracınızın Kışlık Bakımı Nasıl Yapılır?

16 Ekim 2015
Aracınızın Kışlık Bakımı Nasıl Yapılır?

Aracınız için yapılması gereken Kışlık Bakım nasıl olmalıdır?  Yaklaşan Kış ayları öncesinde bu konu ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.  Keyifli Sürüşler. 

YENİ ASLAN PARÇASI: 308 GTİ PEUGEOT SPORT

05 Ekim 2015
YENİ ASLAN PARÇASI: 308 GTİ PEUGEOT SPORT

Peugeot 308’in satışa sunulduğu 2013 yılından bu yana, spor versiyonu da meraklıları tarafından heyecanla bekleniyordu. Otomobil severlerin isteklerini tatmin etmek amacıyla, aynı dili konuşan, aynı performans tutkusuyla beslenen bir geliştirme ekibi gerekiyordu. Peugeot bu görevi, tüm dünya zeminlerinde edinilen bilgi birikimine sahip Peugeot Sport mühendislerinin ellerine teslim etti...

Bridgestone'un "Üstün Konfor Lastiği Turanza T001" Tanıtıldı

29 Eylül 2015
Bridgestone'un

66’ncı Frankfurt Otomobil Fuarı, 17-27 Eylül tarihleri arasında otomotiv dünyasının en yenilerini ve en iyilerini buluşturdu. Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone, verimlilik, sürdürülebilirlik ve emniyete yönelik çözümlerini ve yenilikçi lastik teknolojilerini de Frankfurt’taki fuarda sergiledi.

ROT BALANS AYARI NEDİR? BOZUKLUĞU NASIL ANLAŞILIR?

16 Eylül 2015
ROT BALANS AYARI NEDİR? BOZUKLUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Otomobilinizde motor aksamı kadar önemli bölümlerden biri de, ön takım ve rot-balans ayarıdır. Motor arızasında araç yolda kalırken, ön takım arızası hiç istenmeyen durumlara neden olabilir.

Özellikle, kasislerden geçen, çukurlara düşen, kaldırımlara çıkan, ve patinaj yaparak hareket ettirilen araçlarda, lastiklerin dişleri zamanla bozulmaktadır. Bu durumda , lastiklerin getireceği dengesizliği ortadan kaldırmak ve aracın sağlıklı biçimde yol alabilmesini sağlamak için rot-balans ayarı yaptırmak gerekmektedir.

1 2
Arotomarket Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.