x
(0) Ürün ( TL)
sepete git
Blog Kategorileri
Haftanın Ürünleri
  • İthal 206 HATCHBACK ARKA BAGAJ ÇITASI YAN SANAYİ 1997 - 2008 İthal 206 HATCHBACK ARKA BAGAJ ÇITASI YAN SANAYİ 1997 - 2008 64,90 TL
  • İthal PEUGEOT 206 HATCHBACK ARKA BAGAJ ÇITASI NİKELAJLI İthal PEUGEOT 206 HATCHBACK ARKA BAGAJ ÇITASI NİKELAJLI 0,00 TL
  • ELF ELF 80W ŞANZIMAN YAĞI 3 LİTRE ELF ELF 80W ŞANZIMAN YAĞI 3 LİTRE 69,90 TL
  • ELF ELF 5W30 MOTOR YAĞI 5 LİTRE ELF ELF 5W30 MOTOR YAĞI 5 LİTRE 209,90 TL
  • ELF ELF MOLİGRAF F1 5W-40 MOTOR YAĞI 4 LİTRE ELF ELF MOLİGRAF F1 5W-40 MOTOR YAĞI 4 LİTRE 139,90 TL

2014 Ağustos 11

Şase Numarası Nedir? Neden Gereklidir? 4.5 100

ŞAŞE NUMARASI NEDİR ?

Otomobil yedek parça dünyasına aşina olanlar bilir. Bilmeyenler için biraz klişe gibi bir örnek olsa da, Şase numarasını Aracınızın Kimlik Numarası olarak da belirtebiliriz. Bir nevi vatandaşlık numarasının, otomobil dünyasındaki versiyonu. Her aracın kendine has bir şase numarası mevcuttur. Bu numara aracılığı ile araca ait marka, model, motor tipi ve araç montajında kullanılan tüm parçaların özelliklerine ulaşmakta kullanılır. 

ŞASE NUMARAMI NASIL BULABİLİRİM?

Aşağıda görsel olarak da görebileceğiniz gibi, aracınıza ait şase numarasını ruhsatınızda, aracınızın ön cam sol alt kısmında veya poliçenizde bulabilirsiniz. arotomarket.com Destek Ekibi, sizden şase numaranızın son 8 karakterini ister. Bununla aracınıza ait yedek parça tespitlerini yapar. Bu işlemleri nasıl yaptığımızı daha detaylı anlatalım. Öncelikle aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

ÖRNEK-1; Ruhsatta Şase Numarası. 


ÖRNEK-2; Araç Üzerindeki Şase Numarası.


AROTOMARKET.COM ŞASE NUMARASINI ALARAK NASIL BİR ÇALIŞMA YAPIYOR?

Müşterilerimizden aldığımız şase numaralarını Online Peugeot ve Citroen Katalog sistemimizde kullanarak, O araca ait bilgileri ve araç üzerinde kullanılan parçaların orjinal numaralarına ulaşarak, doğru parçaların analizini yapıyor ve siparişlerde yanlış ürün gönderiminin önüne tamamen geçmiş oluyoruz.

ÖRNEK-3; Aşağıdaki resimde Şase numarası girilmiş bir araca ait Online Katalog Yedek Parça görüntüsünü görebilirsiniz.Resimlerde de gördüğünüz gibi, araca ait istenilen parça ile ilgili teknik bilgilere, referans numaralarına vb. bilgilere ulaşıyor ve doğru parça analinizi yapabiliyoruz. Özellikle araçların montaj aşamalarında, üretici firmaların stok durumuna göre farklı parçalar kullanılabilmektedir. 

Örneğin;
Peugeot 307 serisi araçların çoğunluğunda aynı model debriyaj seti kullanılırken, bazılarında bu debriyaj seti bambaşka bir marka çıkabiliyor. Bunun gibi sayısız örnekler vermek mümkün. Nihai sonuca ulaşabilmek adına arotomarket.com olarak, müşterilerimizden şase numarasını 1 kereye mahsus ister, kayıt altına alır ve sonraki siparişlerinde gerekli görüldüğü durumlarda, şase kontrolü ile parça tespiti yaparız. Doğru parça veya parçaları tek seferde göndermeyi hedeflemekteyiz. 

Ayrıca;
Bazı durumlarda müşterimize mail yolu ile katalog resimlerini göndererek, hangi parçaya ihtiyacı olduğunu bize numaralandırma yolu ile iletmesini sağlayabiliyoruz. 


Saygılarımızla;

Arotomarket.com Destek EkibiPaylaş
Beğen
Arotomarket Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.